Nejsme xerox, ale kopírovat dokážeme.

Vývoj je nezadržitelný a empirie nás žene kupředu. Nejen díky tomu, jsme pro našeho zákazníka vytvořily níže na obrázcích vyfocený pískovcový parapet, který je pochopitelně součástí našeho shopu, kde si ho můžete za zlomek ceny pískovcového parapetu z lomového kamene zakoupit.

No, musím byt upřímný. Každá strana má dvě mince. Ta jedna je tedy zmiňovaný vývoj a empirie a ta druhá, že se nám už také nechtělo tolik dřít. Té dřiny jsme si za více než 40cet let užili oba dost a snažíme si práci ulehčit. Pochopitelně to není na úkor kvality naší práce ale naopak. Pořekadlo praví, „hlavou zeď neprorazíš“, tak se snažíme zdí projit myšlenkou, při které vše začíná a u té myšlenky vznikl i nápad s parapetem neboli římsou.

Klient měl požadavek na opravu původních, časem již poškozených pískovcových parapetů na své chaloupce kdesi v Jižních Čechách nedaleko Volar. Začali jsem si tedy trápit kebule, jak to vyřešit abychom se nemuseli trmácet někam k Volarům zaměřit stávající poškozený parapet, koupit dostatečně mocný pískovcový blok a začít sekat a sekat a sekat, než dosáhneme tíženého výsledku. Po dosekání a bolavých rukou by nás čekala další cesta opět někam k Volarům, kde bychom osadily pískovcový parapet a kasírovali tak 8000,- korun a to bez cesty, náklad na cestu si každý umíte spočítat sám /kolo je samozřejmě nejlevnější :)/. Požádali jsem tedy o přesné rozměry jeho stávajícího parapetu a začali vyrábět něco tak pevného a lehkého a pěkného a věrného, že nás to samotné překvapilo. Tento náš pískovcový parapet je totiž dutý, váží pár kilo, je levný /1800,-/ks, délka 120cm/, pošlete ho klidně zabalený na paletě a při trochu České šikovnosti si ho na požadované místo nalepíte sami. No a pokud Vám to ještě nestačí, tak tento parapet je možné na jedné ze stran odříznou a napojovat jej dokud nevytvoříte kolem Vašeho domu krásnou dokonalou a oku libou pískovcovou římsu. Ano, na fotce není obratový kus na rohy, ale….. to samozřejmě dokážeme vyrobit. Pokud by Vám námi nabízený parapet nevyhovoval, tak se můžete nechat inspirovat tímto příběhem a ozvat se nám. Jistě Vám vyhovět dokážeme.

Bohužel reálnou fotku instalace se nám nepodařilo získat.

Kucí z dokážeme. Leoš a David…..